Balíčky vín

Počet nalezených vín 6

Kolekce červených vín

Balíček vín (6 ks)
Vybral jsem pro Vás i speciální balíček složený pouze z červených vín. Dvě jakostní vína potěší nenáročné konzumenty. Rulandské modré se dobře hodí k pečené drůbeži, nebo vepřovému masu a Zweigeltrebe Vám velmi dobře doprovodí třeba grilovanou vepřovou panenku, nebo sýr s bílou plísní. Další dvě vína jsou z ročníku 2013 a to proto, že postupem času tento ročník nabírá na kvalitě a ukazuje se, že pro taková vína je třeba času. Obě dvě odrůdy jak Frankovka tak Svatovavřinecké jsou typické pro naše území a velmi jim prospívá pár let odpočinku v lahvi. Poslední dvě vína jsou z ročníku 2015, který se jeví jako mimořádný zejména pro červená vína a i když jak André tak Cabernet Sauvignon budou postupem času dosahovat ještě lepší kvality, tak i nyní nám můžou ukázat svůj velký potenciál.
Cena: 718 Kč

Výběr sommeliera Davida Krále

Balíček vín (6 ks)
Balíček s názvem „Sommelier doporučuje“ je můj osobní výběr a rád bych Vám ho představil. Pro milovníky šumivých vín jsou tady tři varianty. Chateau Radyně extra brut je nejdéle nepřetržitě vyráběný sekt v ČR od roku 1945. Skvěle se hodí jako aperitiv, nebo jako pití po celý večer pro milovníky sušších sektů. Chateau Belveder doux(sladký) je červený sekt vyráběný druhotným kvašením v lahvi. Skvělý a nevšední zážitek v sobě skrývá sekt Fürst von Metternich trocken. Šumivé víno pochází z Německa výhradně z odrůdy Ryzlink rýnský, má skvěle vyváženou chuť s příjemnou svěží kyselinkou. Chardonnay pozdní sběr z vinařství Habánské sklepy ročníku 2015 je dobrým důkazem, že rok 2015 byl velmi dobrý. Cabernet Sauvignon je odrůda, která potřebuje teplejší rok, proto jsem vybral víno z vinařství Víno Mikulov Sommelier club ročníku 2015. Volba myslím potěší každého milovníka této odrůdy. Víno Chateau Bzenec Terroir Collection Hibernal výběr z hroznů 2015 je bílé víno s velmi dobrou aromatikou a příjemným zbytkovým cukrem a velmi dobře Vám doprovodí grilované ryby, nebo pečené drůbeží maso. Přeji Vám hodně příjemných zážitků s mým výběrem.
Cena: 968 Kč

Osvěžující červnový balíček

Balíček vín (7 ks)
Pro měsíc červen jsem pro Vás připravil balíček, který obsahuje tři perlivé nápoje a čtyři sekty. Začněmě perlivými nápoji pod značkou Avanti, první z nich je Avanti Hugo osvěžující nápoj s bezinkovou příchutí, doporučuji podávat s kostky ledu, plátkem limetky a lístečkem máty. Avanti Spritz je perlivý nápoj s příjemnou hořko-sladkou chutí. Skvěle Vám zachutná s plátkem pomeranče a na ledu. Avanti Kir Royal je novinka s příchutí černého rybízu. Za kategorii šumivých vín bych Vám doporučil jeden z nejsušších sektů na trhu Chateau Radyně extra brut, vynikající sekt z odrůd Veltlínské zelené a Ryzlink vlašský. Bohemia Sekt Chardonnay brut je sekt s obsahem cukru do 12g/l pouze z odrůdy Chardonnay, která je čím dál tím oblíbenější. Bohemia Sekt rosé brut je skvělým doplňkem pro každou zahradní oslavu pro svoji ovocnou a svěží chuť. A pokud náhodou dostanete chuť na čokoládový dort, doporučuji ho zkombinovat s Bohemia Sekt demi sec červené. Skvělá kombinace!
Cena: 700 Kč

Výlet do Habánských sklepů

Balíček vín (6 ks)
Balíček z názvu výlet do „Habánských sklepů“ v sobě skrývá tři bílá vína a tři červená vína. Odrůdy Veltlínské zelené a Rulandské bílé osloví příjemnou svěžestí s pikantní kyselinkou. Ryzlink rýnský pozdní sběr 2015 má krásnou ovocnou vůni, která Vám bude připomínat sadové ovoce, chuť je svěží s příjemným minerálním dozvukem. Rulandské modré a Zweigeltrebe vynikají rubínovou barvou a vůní bobulového ovoce. Ve Frankovce pozdní sběr 2013 najdeme výraznou kořeněnou vůní, ve které převládají zejména paprikové tóny a s tím koresponduje kořeněná chuť s příjemnou dlouhou dochutí.
Cena: 639 Kč

Degustační balíček PRO PROFESIONÁLY -jaro

Balíček vín (6 ks)
Chtěli byste si vyzkoušet, jak se víno hodnotí na profesionálních vinařských soutěžích? Přesně pro Vás jsme připravili Degustační balíček PRO PROFESIONÁLY. Jedná se o sadu, která obsahuje výběr těch lepších vín z našeho e-shopu. Doplněná o edukační texty, které Vás provedou profesionální degustací, a také prázdné degustační tabulky. Nakonec si budete moci své hodnocení porovnat s profesionálním sommelierem Davidem Králem. Sada obsahuje: vína (viz seznam vín v balíčku), hodnotící tabulky (18x), návod Jak správně degustovat víno (2ks), návod Jak správně vyplnit hodnotící tabulku (2ks), hodnocení vín profesionálním sommelierem Davidem Králem (1x). Více o balíčku se dozvíte zde. Hodnocení vín Davidem Králem najdete zde.
Cena: 1 032 Kč

Degustační balíček HRA

Balíček vín (6 ks)
Chtěli byste si vyzkoušet degustaci vín, ale nevíte jak? Právě pro Vás jsme připravili něco speciálního – Degustační balíček Hra. Jedná se o sadu, ve které kromě šesti vín z Habánských sklepů naleznete návod a pomůcky, které vás seznámí jak se správným degustačním pořadím, tak s termíny, které vám pomohou při hledání vhodných slov pro popis vína. Pak už jen stačí pozvat rodinu či přátele a užít si večer plný vína. Sada obsahuje: vína (viz seznam vín v balíčku), degustační prostírání (6ks), návod (1ks), nápovědní seznam (6ks) Více o balíčku se dozvíte zde.
Cena: 474 Kč

Aktuality z vinotéky

Odstávka platebního systému

14.6.2017

Dne 21. 6. 2017 v nočních hodinách (01:00 - 05:00) proběhne plánovaná údržba platebního terminálu. Po tuto dobu nebude možné provádět platby kartou. Doufáme, že Vám tím nezpůsobíme žádné starosti. Děkujeme za pochopení ...

více

Balíček Květnové potěšení

5.5.2017

Zlatá a růžová – to jsou barvy našeho nového balíčku Květnové potěšení. Balíček zaperlí kousky jako je Bohemia Sekt brut, demi sec a demi sec rosé a potěší milovníky Chateau Bzenec jejich Bzeneckou lipkou, Ryzlinkem Rýnským 2015 Terroir a romantickým Chateau Bzenec rosé. Balíček pořídíte za 831 Kč. ...

více

Další aktuality z vinotéky

Sommelier o víně

Poznejte tradici míchaných nápojů ze sektu

27.6.2017

Pojďte se společně vydat po místech, kde objevily jednotlivé receptury míchaných nápojů ze sektu. ...

více

Sektival: letní radost je dobré dávkovat po skleničkách!

5.6.2017

Hřejivé slunce, letní cestování a dlouhé večery probouzí chuť objevovat nové věci. A jednou z nich může být i festival šumivých vín Sektival. Za jediný večer díky němu můžete prolomit všechny svoje předsudky o pití sektu. A věřte mi, že tento objev bude stát za to! V každé zapojené restauraci totiž můžete ochutnat pět setkových variací, ve vybraných pak ve spojení s elegantní chutí tapas, nebo v kombinaci se zajímavými pokrmy. ...

více

Další články od sommeliera

Newsletter