7 věcí, které jste nevěděli o Metropolu

S hořkosladkým tajemstvím jménem Metropol se na pultech obchodů setkáváme již od roku 1961. Pijeme ho v koktejlech, nebo jen tak samotný – podle příležitosti a nálady. Ale co všechno o něm vlastně víme? Náš sommelier pro vás sepsal 7 zajímavostí o tomto výborném aperitivu. 
  1. Metropol Rosso a Bianco jsou vyráběny z vybraných odrůd vína, které se následně kombinují s pečlivě zvolenou a zcela originální směsí koření, které výslednému produktu dodávají nezaměnitelné aroma a samozřejmě také chuť.
  2. Na přelomu roku změnil Metropol svou tvář a začal se prodávat v lahvích s novým designem, který podtrhuje hlavní atributy tohoto aperitivu – těmi jsou elegance, retro a styl. Všimli jste si, že tvar lahve připomíná křivky ženského těla?
  3. Mezi nejznámější koktejly, které si z Metropolu můžete připravit a jejichž původ sahá do 60. let minulého století, patří Vzpomínka na Káhiru, Athénská Oddysea, Tajemná Victoria nebo Libanonský vánek.
  4. Metropol se nejen skvěle hodí jako aperitiv před výborným jídlem, ale velmi dobře vám poslouží také ve chvíli, kdy se chcete příjemně zahřát během tmavých, dlouhých a chladných podzimních či zimních večerů – podávat se totiž dá i horký.
  5. Již od chvíle, kdy byl roku 1961 Metropol představen světu, patří mezi u nás nejprodávanějí a nejoblíbenější aperitivy. V současnosti je jeho obliba největší na Moravě a ve Slezsku, ale ani Čechy nezůstávají pozadu.
  6. Výrobcem Metropolu je společnost Víno Mikulov. Jedná se o moderní vinařství, které však velice dbá na citlivé zpracování hroznů a dodržování tradičních postupů. Díky tomu mají její vína zcela jedinečné a charakteristické chuťové vlastnosti.
  7. Slogan značky zní: "Ať je na co vzpomínat!" A tady se, řekl bych, všichni shodneme na tom, že krásných zážitků, které se odehrály právě ve společnosti Metropolu, máme všichni spoustu. A určitě jich ještě mnoho přibude!

Více z blogu

Newsletter