S hořkosladkým tajemstvím jménem Metropol se na pultech obchodů setkáváme již od roku 1961. Pijeme ho v koktejlech, nebo jen tak samotný – podle příležitosti a nálady. Ale co všechno o něm vlastně víme? Náš sommelier pro vás sepsal 7 zajímavostí o tomto výborném aperitivu.
- Metropol Rosso a Bianco jsou vyráběny z vybraných odrůd vína, které se následně kombinují s pečlivě zvolenou a zcela originální směsí koření, které výslednému produktu dodávají nezaměnitelné aroma a samozřejmě také chuť.
- Na přelomu roku změnil Metropol svou tvář a začal se prodávat v lahvích s novým designem, který podtrhuje hlavní atributy tohoto aperitivu – těmi jsou elegance, retro a styl. Všimli jste si, že tvar lahve připomíná křivky ženského těla?
- Mezi nejznámější koktejly, které si z Metropolu můžete připravit a jejichž původ sahá do 60. let minulého století, patří Vzpomínka na Káhiru, Athénská Oddysea, Tajemná Victoria nebo Libanonský vánek.
- Metropol se nejen skvěle hodí jako aperitiv před výborným jídlem, ale velmi dobře vám poslouží také ve chvíli, kdy se chcete příjemně zahřát během tmavých, dlouhých a chladných podzimních či zimních večerů – podávat se totiž dá i horký.
- Již od chvíle, kdy byl roku 1961 Metropol představen světu, patří mezi u nás nejprodávanějí a nejoblíbenější aperitivy. V současnosti je jeho obliba největší na Moravě a ve Slezsku, ale ani Čechy nezůstávají pozadu.
- Výrobcem Metropolu je společnost Víno Mikulov. Jedná se o moderní vinařství, které však velice dbá na citlivé zpracování hroznů a dodržování tradičních postupů. Díky tomu mají její vína zcela jedinečné a charakteristické chuťové vlastnosti.
- Slogan značky zní: "Ať je na co vzpomínat!" A tady se, řekl bych, všichni shodneme na tom, že krásných zážitků, které se odehrály právě ve společnosti Metropolu, máme všichni spoustu. A určitě jich ještě mnoho přibude!