Inspirace pro čas dárků – díl 1.

Sháníte dárek pro své blízké a nevíte, co koupit? Chtěli byste darovat něco, co by svým charakterem odpovídalo osobě, kterou chcete potěšit, a zároveň by vyjadřovalo, jak moc si jí vážíte? Máme pro vás řešení. Víno vždy oblaží tělo i ducha, tím pádem je i vhodným dárkem pro každou příležitost. A výborné víno navíc ocení opravdu každý. Ale pokud se ve víně moc nevyznáte a nevíte, po kterém kousku sáhnout, připravila pro vás Osobní vinotéka ve spolupráci se sommelierem České republiky pro rok 2015 Davidem Králem následující inspiraci. Ta vám pomůže vybrat ten nejlepší dárek pro vaši maminku, tatínka, sourozence či kamaráda.

PRO MAMINKU: Bohemia Sekt Prestige Chardonnay brut

Jednoodrůdové sekty, ke kterým patří i tento Bohemia Sekt Prestige Chardonnay brut, jsou jedinečné tím, že v sobě naplno odhalují ušlechtilý charakter odrůdy, ze které se rodí. Jejich rafinovaná vůně̌ spojující tóny limetky, pomela a bílých květů̊ s nádechem medu a oříšků̊ v pozadí osloví každou ženu – tedy i vaši maminku. Věřte nám, že si požitek z nového Bohemia Sektu Prestige Chardonnay, připravovaného tradiční metodou kvašením v lahvi, vychutná plnými doušky. A po tom vánočním shonu, který zažívá, a snaze, aby vše bylo dokonalé, bude chvíle klidu doplněná o skleničku tohoto sektu to jediné, co doopravdy ocení.

PRO TATÍNKA: Chateau Bzenec Terroir Collection Ryzlink rýnský 2013 pozdní sběr

Ty nejkrásnější dárky jsou vybírány s láskou – dárek pro tátu může sloužit jako poděkování za to, že vám byl a stále je oporou i vzorem. Měl by vystihovat jeho osobnost – a kdo jiný zná lépe svého otce než ten, kdo s ním strávil celé dětství a mládí? Toto lahodné víno potěší jeho oko krásnou zlatavou barvou a chuťové pohárky příjemnou svěží chutí se širším tělem ovocného charakteru a delším závěrem s příjemnou kyselinkou. Elegantní a svěží vůně připomíná žluté sadové ovoce a sušená jablka. Taková, která váš otec ujídal, když byl ještě sám malý kluk.

PRO MLADÉ A NEKLIDNÉ: Mionetto Prosecco Prestige D.O.C. brut

Prosecco je šumivé víno ze stejnojmenné oblasti, ležící severně od řeky Piavy mezi městy Conegliano a Valdobbiadene. Jeho nižší zlatavá barva, krásná vůně připomínající zahradní ovoce a květiny a svěží a šťavnatá chuť, která je ovocně suchá a středně plná s příjemnou dochutí, navozuje příjemnou atmosféru a vybízí ke sdílení zážitků z jeho konzumace. Jedná se o trendy nápoj, svěží a nekomplikovaný. Přesně tak, jak to mají mladí lidé rádi. A můžete si být jistí, že touto volbou nešlápnete v této společnosti nikdy vedle.

A pokud jste ve výše uvedeném stále nenašli to, co hledáte, nezoufejte. Osobní vinotéka pro vás připravila speciální vánoční balíčky pro sourozencerodiče, v nichž naleznete vína, která vám kouzelnou atmosféru vánočních svátků ještě umocní, obdarovaného člověka jistě potěší a případný podávaný pokrm vhodně doplní a zvýrazní jeho chuť.

Hledáte něco pro babičky, dědečky či sháníte univerzální dárek? Podívejte se na druhý díl našich vánočních doporučení.

Více z blogu

Newsletter