Inspirace pro čas dárků – díl 2.

Sháníte dárek pro své blízké a nevíte, co koupit? Chtěli byste darovat něco, co by svým charakterem odpovídalo osobě, kterou chcete potěšit, a zároveň by vyjadřovalo, jak moc si jí vážíte? Máme pro vás řešení. Víno vždy oblaží tělo i ducha, tím pádem je i vhodným dárkem pro každou příležitost. A výborné víno navíc ocení opravdu každý. Ale pokud se ve víně moc nevyznáte a nevíte, po kterém kousku sáhnout, připravila pro vás Osobní vinotéka ve spolupráci se sommelierem České republiky pro rok 2015 Davidem Králem následující inspiraci. Ta vám pomůže vybrat ten nejlepší dárek pro vaši babičku, dědečka či všechny ostatní, kterým chcete letos o Vánocích udělat radost.

PRO BABIČKU: Váno Mikulov Sommelier Club Tramín červený 2014 kabinet

Tramín červený je jedna z nejzajímavějších odrůd přímo předurčená pro naše severní vinohradnické oblasti. Při koštech je hned po Pálavě druhou odrůdou, která dojde. Zásluhu na tom mají v nemalé míře ženy, pro které je velmi atraktivní a osloví je zejména svou intenzivní vůní připomínající růže i svěží a kořenitou chutí. Víno se často podává na závěr stolování ke sladkým zákuskům, jako je tvarohový nebo švestkový koláč. Třeba takový, který vaše babička právě vytáhla z trouby.

PRO DĚDEČKA: Habánské sklepy Zweigeltrebe 2012 Barrique pozdní sběr

Víno, které má nádhernou rubínovou barvu s fialovými odlesky a krásný buket s tóny ušlechtilého dřeva, oslní každého. Vyznačuje se elegantní a bohatou vůní, která připomíná višně v čokoládě, v pozadí jsou cítit jemné stopy kouře, vanilky a koření. Chuť je bohatá, ovocně kořenitá a má delší závěr. Jedná se o barikové víno a právě fenomén barikovaných vín je jedním z posledních trendů v nabídce tuzemských vín. A ačkoli se může zdát, že dědečka – člověka, který toho za svůj život zažil víc než my všichni dohromady – už nic nepřekvapí, můžete to zkusit o letošních Vánocích právě tímto vínem.

PRO VŠECHNY: Bohemia sekt demi sec

Pokud hledáte klasiku, která nikdy nezklame, je ideální volbou proslulé šumivé víno, které si již více než 40 let získává milovníky sektů svou harmonickou, jemně polosuchou chutí a svěží, středně plnou a květnatou vůní. Pro jeho výrobu sekundárním kvašením francouzskou metodou charmat jsou vybírána vysoce kvalitní bílá vína, která jsou do základního cuvée pečlivě sestavována podle originální receptury. Tento sekt je nejen ideálním společníkem na Vánoce, ale také na silvestrovskou párty. Uvítejte s ním nový rok 2016 se vší parádou.

A pokud jste ve výše uvedeném stále nenašli to, co hledáte, nezoufejte. Osobní vinotéka pro vás připravila speciální vánoční balíčky pro sourozence a rodiče, v nichž naleznete vína, která vám kouzelnou atmosféru vánočních svátků ještě umocní, obdarovaného člověka jistě potěší a případný podávaný pokrm vhodně doplní a zvýrazní jeho chuť.

Hledáte něco pro maminky, tatínky či pro mladé a neklidné? Podívejte se na první díl našich vánočních doporučení.

Více z blogu

Newsletter