Ročník 2015 je perlou mezi předchozími úrodami

Loňské teplé a suché počasí přineslo vinařům skvělý ročník. Vinaři si pochvalují déšť z minulého podzimu, díky němuž réva ustála i sucho, které v létě trápilo Českou republiku. „Ke konci srpna jsme už měli trochu obavy, jak to réva zvládne, ale zářijové deště úrodu zachránily. Navíc jsme se díky dlouhodobému horku a suchu vyhnuli houbovým chorobám," říká Josef Svoboda, ředitel vinařství Habánské sklepy. Lidé si tak podle něj mohou pochutnat na jednom z nejkvalitnějších ročníků posledních desetiletí.

Na našem e-shopu si již teď můžete vybrat z široké škály vín, která ročník 2015 nabízí. Pokud se nemůžete rozhodnout, máme pro vás pár tipů. Tak na které máte chuť?

Habánské sklepy Rulandské bílé 2015 pozdní sběr

Toto víno už za svoji poměrně krátkou životnost stihlo posbírat nejednu cenu. Suché bílé víno s tóny exotického ovoce, s typicky ovocnou chutí s podtóny banánu či ananasu. Doporučujeme podávat k drůbežímu masu se smetanovou omáčkou či mořským plodům.

Ocenění:
  • Vinařské Litoměřice 2016 – stříbrná medaile
  • Valtické vinné trhy 2016 – stříbrná medaile
  • Prague Wine Trophy 2016, 1. kolo – Prague Gold

Cena 190 Kč

 

Habánské sklepy Tramín červený 2015 pozdní sběr

Toto polosuché bílé víno se zlatavou barvou, s decentně kořenitou vůní a šťavnatou chutí se skvěle hodí k pikantním úpravám drůbežího či vepřového masa. Pokud se chystáte podávat asijskou kuchyni nebo nesladký dezert, je toto víno přesně to pravé.

Cena 205 Kč

 

Vinařství Pavlov Pálava 2015 pozdní sběr

Zlatý medailista z prestižní vinařské soutěže Oenoforum 2016 vyniká bohatou ovocně kořenitou vůní připomínající pečené ovoce či lesní med. Chuť je středně plná, dochuť pak ovocná a šťavnatá. Jeho vlastnosti se snoubí s mnoha pokrmy. Jmenovat můžeme například kachnu na pomerančích či sladké ovocné saláty.

Ocenění:

  • OENOFORUM 2016 – zlatá medaile

Cena 250 Kč

 
Vinařství Pavlov Rulandské bílé 2015 pozdní sběr

A máme tu dalšího medailistu. Pro toto víno je typická mladistvá, zlatě žlutá barva se zelenými reflexy. Jeho vůně je elegantní a připomíná čerstvé sadové ovoce. V pozadí je lehce cítit ananas. Chuť je šťavnatá, středně plná. Doporučujeme podávat k mořským rybám nebo krémovým rybím polévkám.

Ocenění:
  • Prague Wine Trophy 2016, 1. kolo – Prague Gold
  • OENOFORUM 2016 – stříbrná medaile

Cena 215 Kč
 
Víno Mikulov Sommelier Club Ryzlink vlašský 2015 pozdní sběr

Citrónově žlutá barva, vůně tropického ovoce a květin, šťavnatá chuť s podtóny vlašských ořechů. Pokud se chystáte grilovat ryby, je toto víno přesně to, co váš pokrm posune o řád výš.

Cena 139 Kč
 
Víno Mikulov Sommelier Club Tramín červený 2015 pozdní sběr

Chtěli byste ochutnat víno, jehož vůně připomíná růžové květy? Pokud je odpověď ano, doporučujeme právě toto suché bílé víno s bohatou harmonickou chutí a žlutě zlatavou barvou. Skvěle se doplňuje s asijskou kuchyní.

Ocenění:
  • GRAND PRIX VINEX 2016 – stříbrná medaile

Cena 155 Kč

 

Více z blogu

Newsletter