Sektival: letní radost je dobré dávkovat po skleničkách!


Hřejivé slunce, letní cestování a dlouhé večery probouzí chuť objevovat nové věci. A jednou z nich může být i festival šumivých vín Sektival. Za jediný večer díky němu můžete prolomit všechny svoje předsudky o pití sektu. A věřte mi, že tento objev bude stát za to! V každé zapojené restauraci totiž můžete ochutnat pět setkových variací, ve vybraných pak ve spojení s elegantní chutí tapas, nebo v kombinaci se zajímavými pokrmy.

 

Sektival je jedinečnou letní událostí, která vám ukáže sekt v jiném světle. Milovníci vín, kteří se chtějí dovzdělat v kapitole „sekt“, mohou degustovat, porovnávat a objevovat sekty v jedné z padesáti restaurací v Praze, Brně, Ostravě nebo Plzni. Stačí si na www.sektival.cz najít tu svou.

 

Dáte si sekt? Celou lahev nebo jen sklenku?

Dávným mýtem je, že si k degustaci sektů musíte v restauraci objednat celou lahev. Trik spočívá v tom, že dnes už číšníci používají takzvané sektové zátky. Ty udrží všechny bublinky uvnitř i po otevření lahve. Všechny kvalitní sekty s dlouhotrvajícím perlením je tak možné znovu uzavřít, a rozlévat je hostům po sklenkách. Můžete si tak jako host vychutnat klidně jen jedinou sklenku, ale třeba i tři skleničky různých sektů – jednou bílý brut, podruhé růžový demi-sec a potřetí třeba červený doux.

 

Snoubení není jen pro snoubence

Ve vybraných restauracích zapojených do Sektivalu šéfkuchař připravil unikátní menu o pěti chodech, a sommeliér David Král k nim přesně určil pět ideálně snoubených šumivých vín. Spojení sektu a lahodných pokrmů přitom povznáší chuťový zážitek na novou úroveň. Na Sektival můžete přitom vyrazit na romantickou večeři ve dvou, ale klidně také na obchodní večeři nebo příjemný večer s přáteli. V každém případě to bude jedinečný letní zážitek.

 

Sekt je jen jeden

Když se ponoříte do světa sektů, zjistíte, že je stejně barvitý a rozmanitý jako korálový útes. Každý v českém prostředí zná polosuchý bílý demi-sec, ale rodina sektů je daleko větší. Návštěvníci Sektivalu si tak můžou vychutnat sekty od těch extrémně suchých (extra brut) až po velmi sladké (doux), či od bílých, přes růžové až po červené sekty. Porovnat mohou třeba i chuť nealkoholických sektů oproti klasickým bublinkám.

Osvěžující léto ve znamení bublinek může začít!

 

Více z blogu

Newsletter