Sektové menu

V dnešním článku bychom vám rádi představili čtyři varianty šumivého vína, které skvěle doplní  vaše silvestrovské potěšení. Toto bublinkové menu bylo vytvořeno Osobní vinotékou ve spolupráci se sommelierem České republiky pro rok 2015, Davidem Králem, a skýtá dvě varianty tradičních šumivých vín a dvě varianty méně tradičních. Věříme, že si z této nabídky vybere každý to své a atmosféru posledního dnu v roce  to jenom umocní.

Pro milovníky suchých sektů je ideální volbou Bohemia Sekt Prestige brut, jehož osvěžující jemná vůně citrusových plodů, a v závěru exotického ovoce, je v chuti doprovázena příjemným svěžím ovocným výrazem připomínajícím vyzrálé plody. Jeho základ tvoří tři odrůdy. Ryzlink rýnský a vlašský mu dodávají příjemnou svěžest a lehkost, Rulandské bílé pak doplňuje květnatou vůni. Dle doporučení sommeliera tento sekt skvěle doplní jakékoli silvestrovské menu, které obsahuje pokrm z drůbeže či sladkovodní ryby.

Dále bychom vám rádi z těch tradičnějších variant doporučili nejnovější novinkou v portfoliu Bohemia, kterou je Bohemia Sekt La Fleur demi sec. Pro ty z vás, kteří tolik neholdují suchým odrůdám, ale dávají přednost těm sladším, je tento sladší sekt skvělou volbou. Svou intenzivní vůní připomínající rozkvetlé růže a muškáty, v pozadí s nádechem tropického ovoce, šťavnatě plnou chutí s bohatým aromatickým projevem na jazyku skvěle doplní jakýkoli ovocný dezert či zbytky vánočního cukroví. 

Z těch méně tradičních variant tady máme sekt Chateau Bzenec brut, jenž je ročníkovým sektem vyráběným klasickou metodou kvašením v lahvích s dobou ležení 24 měsíců. Cuvée tohoto sektu je čistý Ryzlink rýnský, pro nějž je typická nádherně svěží chuť s tónem minerality. Jeho vůně je jemná a harmonická, v závěru s ovocným podtextem sadového ovoce, převažující meruňkou a broskví. Sekt Chateau Bzenec brut má čirý jiskrný vzhled, jemné dlouhotrvající perlení a světle zelenkavou barvu se zlatavým odstínem. Je určen především pro milovníky suchých minerálních sektů a je velmi dobrým kandidátem na zahájení silvestrovského večera ve formě aperitivu či jako doplněk po celý večer.

A poslední sekt, který vám chceme doporučit, je italský sekt ze severní oblasti Veneto – Prosecco. Představujeme vám sekt Mionetto Prosecco Valdobbiadene D.O.C.G., jenž se dle svého označení řadí k nejkvalitnějším Prosecco v Itálii. Jeho aromatika je bohatá, primárně založená na ovoci, připomínající hrušky a jablka. Chuť je osvěžující, středně plná, s delším ovocným závěrem. Věříme, že jeho krásná, zlatavě žlutá barva s jemnějším a dlouhotrvajícím perlením vás provede celým večerem a celkově završí krásnou atmosféru silvestrovské noci.

Více z blogu

Newsletter