Vinařství Pavlov – tradice, péče a kvalita

Vinařství Pavlov, jehož historie sahá až do roku 1897, leží v samém středu stejnojmenné malebné obce. Ta je mimo jiné známá výjimečnou architekturou barokních vinařských domů a již ve středověku získala punc významného vinařského centra. Pokud se do Pavlova vypravíte, vězte, že se ocitnete v nádherném prostředí Pavlovských vrchů. Ty se nacházejí v Chráněné krajinné oblasti Pálava a jsou vskutku neskutečně krásným místem.

Viniční tratě této oblasti se nacházejí na jednom z nejteplejších míst jižní Moravy. Svahy Pálavy mají jedinečné vápencové podloží a jsou navíc chráněny před studenými větry. Díky těmto faktorům a nadmořské výšce získávají místní vína odrůdově typická aromata a originální charakter.

Vinařství Pavlov pěstuje výhradně bílé odrůdy Chardonnay, Sauvignon, Tramín červený, Pálava, Ryzlink vlašský, Müller  Thurgau,  Rulandské šedé a Rulandské bílé. Vína, která jsou ve Vinařství Pavlov vyráběna, jsou kombinací tradičních odrůd a unikátních místních podmínek. Výrobce si zakládá na péči, kterou každému vínu věnuje. A věřte, že to je poznat.

Velice důležitou roli hraje také výběr viničních tratí, kterému je věnována nemalá pozornost. Proto v nabídce Vinařství Pavlov najdete vína z prestižních tratí jako jsou Sahara, Stará hora, Slunný vrch nebo Pod Pálavou v obci Pavlov a tratě U kapličky, Pod Pálavou a U třech pannen v katastru obce Dolní Věstonice.

Vína, která se ve Vinařství Pavlov  vyrábějí, se mohou pochlubit řadou českých i zahraničních ocenění. Z minulého roku stojí rozhodně za zmínku například tato:

  • Vinalies International Francie, Paříž 2014 – stříbrná medaile Chardonnay 2012 pozdní sběr
  • San Francisco IWC 2014, San Francisco, USA, 2014 – stříbrná medaile Tramín červený 2013 pozdní sběr
  • MUVINA Prešov 2014, Prešov, Slovensko, 2014 – zlatá medaile Chardonnay 2012 pozdní sběr
  • Oenoforum 2014, Czech International Wine, Znojmo – Gold – Ryzlink vlašský 2012 pozdní sběr
  • GRAND PRIX VINEX 2014 – stříbrná medaile pro Sauvignon 2013 pozdní sběr

Podívejte se na vína z Vinařství Pavlov, která si u nás nyní můžete nakoupit za snížené ceny.

A mimochodem, pokud byste se chtěli do Pavlova zajet podívat, tak máte možnost. Ve dnech 7. – 9. srpna 2015 se tam totiž budou konat Dny otevřených sklepů. Návštěvu rozhodně doporučujeme! Přečtěte si více informací.

Více z blogu

Newsletter