Vínovice Habánské sklepy: ochutnejte příběh ryzí opravdovosti

Věděli jste, že habáni byli nejen zručnými vinaři, ale také skvělými vinopalníky? Jejich um se stal inspirací pro výtečnou vínovici, kterou nově najdete v našem e-shopu.

Nejkvalitnější hrozny odrůdy Chardonnay odhalily v ohni během destilace svou nejniternější podstatu, poté získaly jedinečný zlatavý charakter díky dlouhému času strávenému v dubových sudech. Tak vznikla nová vínovice z vinařství Habánské sklepy, kterou jsem nyní zařadil do nabídky Osobní vinotéky.

Hrozny pro její výrobu pochází z mikulovské podoblasti na Moravě a byly sbírány již v září roku 2012, po kvašení se slupkami a naležení byly vypáleny a v březnu roku 2013 začalo jejich zrání v dubových sudech. I díky nim získala Vínovice Habánské sklepy svou atraktivní slámovou barvu se zlatavými odlesky, delikátní vůni s nádechem vanilky a rafinovanou zakulacenou chuť s tóny sušeného ovoce. Vřele ji doporučuji jako digestiv na závěr menu, pro mne představuje neopakovatelný příběh ryzí opravdovosti a pokračování tradice mistrů habánů.

 Vínovice Habánské sklepy 

Více z blogu

Newsletter